Hotline
0534 067 10 22

Bursa Banyo Tadilatı Ve Dekorasyonu

Bursa banyo tadilatı hizmetleri için firma araştıran kişilere bu yazımızda tadilat sürecini paylaşacağız. Birçok ev sahibi, alacakları hizmetlerin fiyatıyla ilgilenmeyi tercih etmektedir. Fakat işin perde arkasında neler olup bitiyor hiç merak etmemektedir. Bu yazımızda, evinizi teslim edeceğiniz firmaların adım adım banyonuzu nasıl yenilediğinden bahsetmek istiyoruz.

Ve tabii ki Bursa banyo tadilat fiyatları ile ilişkili de konuşacağız. Fiyatların nasıl hesaplandığına ilişkin birkaç temel öncülü da paylaşacağız. Böylece, Bursa tadilat hizmetleri almadan evvel, kendi bütçenizi de ona göre ayarlayabilirsiniz. Veya taleplerinizi belirlerken, takribi maliyet ataması yapabilirsiniz.


En İyi Bursa Banyo Tadilatı Firması

En iyi Bursa banyo tadilatı firması, sizlere her aşamada güven vermelidir. Birçok ev sahibinin işlemleri ucuza getirmek istediğinden bahsetmiştik. Bunu bir nebze anlamlandırmak da mümkündür. Fakat son kertede evinizi bir firmaya teslim etmekte olduğunuzu unutmayın. Bunun bilincinde olarak firma tercihlerinizi gerçekleştirin. Ve aşağıdaki konular ile ilişkili incelemeler yapmayı ihmal etmeyin:

  • Firma kaç kişilik bir ekiple çalışıyor?
  • Tasarım ekibi var mı?
  • Ustalar nasıl?
  • Firmanın geçmişini araştırıp sektörel deneyimine odaklanın.
  • Mutlaka referans örneklerine göz atın.

Bursa Banyo Tadilat Fiyatları Nasıl Hesaplanıyor?

Bursa banyo tadilat fiyatları nasıl hesaplanmaktadır? Tadilat ve dekorasyon işlerinde fiyat aralığı ciddi manada geniş tutulmaktadır. Çünkü denkleme çok sayıda girdi ve bilinmeyen yazılmaktadır. Birkaç tanesini de burada paylaşmamız uygun olacaktır:

  • Banyonuzun alanı ne kadar?
  • Yıkma, kırma gibi işlemler talep ediliyor mu?
  • Tercih edilen malzemelerin maliyetleri nasıl?
  • Fayanslar değişecek mi?

Bursa Banyo Tadilat İşleri Ortalama Kaç Gün Sürüyor?

Şimdi gelelim Bursa banyo tadilat işleri ile ilişkili sürecin ne kadar sürmekte olduğuna. Fiyat meselesinde olduğu gibi burada da belirsizlik hakimdir. Ancak bizim sizlerle paylaşacağımız senaryoda, her türlü tadilat işini aşamalara kaydediyoruz. Böylece olası en uzun süreli Bursa tadilatı üzerine odaklanıyoruz. Tüm bu süreci adım adım paylaştığımızda, 3 haftalık bir özet geçmiş oluyoruz.

Adım Adım Bursa Banyo Tadilatı

 

1.       Planlamalar Yapılır

Uygun bir planlama süreci her şeyin başıdır. Keşif ekibi, uygun şekilde banyoyu inceler ve notlar alınmaktadır. Tasarım ekibi modelleme yapar ve sürece dair ilk adım atılmaktadır.

2.       Banyonuz Tadilata Hazırlanır

Banyonuz tadilata hazır hale getirilmektedir. Bu noktada yapılan ilk şey duvarların yıkılmasıdır. Bu işlemler sırasında elektrik ve su kesilmelidir. Uzman ustalar tarafından itinayla, su borularına zarar verilmeden yıkım işlemleri gerçekleştirilmektedir.

3.       Tesisat Planı Hazırlanır

Banyonuzda uygun yıkım işlemleri sonrasında, gider boruları yenilenmektedir. Veya duş başlıkları da bu esnada yenilenmektedir.

4.       Elektrik Çalışmaları Yapılır

Yeni aydınlatma ve fan sistemi için uygun şekilde elektrik tesisat çalışması gerçekleştirilmektedir. Daha güçlü voltaja sahip akımlar kullanılmaktadır. Böylelikle kurutma makinesi gibi ekipmanları daha ergonomik şekilde değerlendirebiliriz.

5.       Tutunma Kolları Yapılır (Kişinin Tercihine Göre Değiştirilir)

Tutunma kolları banyoda önemli bir fonksiyon alanı yaratmaktadır. Ayrıca şık duruşuyla, duşakabinlerimize estetik bir görüntü katmaktadır. Ancak tercihe göre bu aşama atlanmaktadır.

6.       Duvarlar Kapatılır

Açık duvarlar uygun malzemeler ile birlikte kapatılmaya başlanır. Özellikle nemli alanlarda buhara dayanıklı malzeme kullanılmaktadır. Diğer kısımlar için alçıpan sürülmektedir.

7.       Boya Badana

Duvarlar kapandığına göre boya badana vakti gelmiştir! Bursa tadilat işleri sırasında müşterilerin bazen bu aşamayı kendilerinin yapacaklarını belirtmektedir.

8.       Yeni Karo Tadilat Çalışması

Yeni karo tasarımınız hazırsa, malzemeyi de seçmişseniz, artık tadilat sırası gelmiştir. Bu aşamada karolar itinayla derz aralıklarındaki mesafeye dikkat edilerek ustalar tarafından yerleştirilir.

9.       Duşa kabin İçin Yeni Kapı Tadilatı

Son dokunuşlara doğru ilerlerken, duşa kabin için daha ferah, hafif tasarım fikirleriyle hazırlanmış ancak dayanıklı cam kapılar döşenir.

10.   Fan Ve Yeni Aydınlatma Çalışmaları

Fan ve yeni aydınlatma çalışmaları bu aşamada gerçekleştirilmektedir. Yükseltilen enerji voltajı sayesinde aydınlatma çok daha kuvvetli ama soft’tur.

11.   Lavabo Ve Tuvalet Yenileme

Lavabo ve tuvaletleriniz ise son adımda yenilenmektedir. Ve bu şekilde Bursa tadilat işleri sona ermektedir.